بر کسی پوشیده نیست که دختر و پسر قبل از ازدواج باید از افکار و عقاید یکدیگر اطلاع اجمالی داشته باشد، تا با نوعی بصیرت با یکدیگر وصلت کنند؛ از این رو در جلسات خواستگاری سؤالاتی باید بین طرفین رد و بدل شود که به این اطلاع و آشنایی بینجامد. 

تعدادی سؤال در این زمینه آمده شده است که از این وبلاگ می توانید آنها را دانلود کنید.

طریقه استفاده: هم دختر و هم پسر به این سؤالات پاسخ دهند و هر یک پاسخهای خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند و هر کدام از طرفین با مطالعه و مقایسه پاسخهای خود و طرف مقابل می تواند به میزان توافق و میزان اختلافات فکری و رفتاری خود با طرف مقابلش پی ببرد. البته بهترین حالت این است که پاسخهای طرفین را به یک مشاور آگاه ارائه دهید تا او بین شما قضاوت کند.

این نکته را نباید از نظر دور داشت که تفاهم 100 درصد فقط در بین معصومین علیهم اسلام مقدور است؛ لذا انتظار نداشته باشید طرف شما رد ازدواج با شما چنین تفاهمی داشته باشد. بلکه تفاهم حدود هفتاد و بالاتر برای ازدواج مناسب است. انجام این راهکارها شما را با اختلافاتتان با طرف مقاب آشنا کرده و از پیش می دانید که در صورت وصلت در زندگی آینده در چه زمینه هایی دچار تنش خواهید شد و می توانید با این آگاهی از پیش خود را برای این دست اندازها آماده کنید و تفاوت شما با دیگران درست مانند تفاوت راننده است که دقیقاً می داند جای جاده دست انداز و سرعت گیر دارد و لذا زاقبل خود را برای مواجهه با آن آماده می سازد و به نرمی از آن عبور میکند. 

دریافت فایل وُرد سوالات خواستگاری

دریافت فایل پی دی اف سوالات خواستگاری

انتقال به مباحث استاد دهنوی درباره سوالات خواستگاری