«یا قوم اتبعون اهدکم سبیل الرشاد»

۵ مطلب در آبان ۱۳۹۲ ثبت شده است

روش دست ندادن با زن نامحرم!!!

دانشمند فاضل و نویسنده اندیشمند، استاد سید عباس نورالدین نقل می کرد:

« روزی امام موسی صدر در یک کلیسا (یا دانشگاه) سخنرانی بسیار موثر و جذایی ایراد کرد و همه را مجذوب کرد. اواخر سخنرانی، خانمی جوان و زیبا که از توفیق عالِمی مسلمان بسیار دلخور بود، به دوستانش گفت «من می دانم چطور حالش را بگیرم و ضایعش کنم» و بلا فاصله پس از پایان سخنرانی، در حالی که همه را متوجه خود کرده بود، جلو رفت و دستش را به طرف ایشان دراز کرد.

۴ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محسن زارع پور

کتاب معجزه ی تذکر زبانی

کتاب معجزه ی تذکر زبانی ، نوشته ی محمد رضا اکبری و با همّت عزیزانمان در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر جمع آوری شده که اکنون فایل پی دی اف آن که کاری از وبسایت فرهنگی مذهبی ارزشی خیمه گاه می باشد در دسترس شما دوستان و کاربران قرار گرفته است.

این کتاب سعی دارد روش و مراحل امر به معروف و نهی از منکر زبانی را با زبانی ساده و البته کارآمد و مفید آموزش دهد و از این طریق در بستر سازی این اصل از فروع دین گامی بردارد.

مدیریت سایت تقاضامند است ضمن دانلود این مجموعه ی ارزشمند آنرا در اختیار دوستان و آشنایان نیز قرار دهید.

                                                        لینک دریافت 


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محسن زارع پور

هوس امر به معروف!

دیده اید وقتی در تلویزیون از شیر خوردن، مسواک زدن یا مصرف سبزیجات تازه، بستنی و شکلات تبلیغ می شود ناخودآگاه حس می کنید الان شدیداً نیاز دارید مسواک بزنید و هوس خوردن شیر و سبزیجات می کنید.
امر به معروف کردن هم همین طور است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محسن زارع پور

نامه های پیامبر اکرم به پادشاهان جهان

یامبر اسلام صلى الله علیه و آله بر قوم و قبیله خاصى مبعوث نشده بود تا پیامش در حصار و محدوده آن قوم و قبیله محصور بماند، بلکه بر طبق آموزه‏هاى قرآنى ماموریت داشت تا پیام خود را به عموم مردم - فارغ از تمایزات قومى، نژادى و زبانى - ابلاغ نماید. از این رو در سال ششم هجرى، در راستاى رسالت جهانى خویش، با ارسال نامه‏هایى به سران ممالک هم جوار حجاز در آن روزگار، گام مهمى را در سیاست‏ خارجى برداشت. او که در این زمان دغدغه خاطر چندانى از جانب یهودیان مدینه و شرارت‏هاى آن‏ها نداشت و نیز به دلیل انعقاد معاهده صلح حدیبیه، از جانب مشرکان مکه احساس خطر جدى نمى‏کرد بر آن شد تا نامه‌هایى را به سران کشورهاى هم جوار ارسال نماید و آن‏ها را به اسلام فراخواند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محسن زارع پور

ابوتراب یعنی چه و چرا این لقب به امیرالمؤمنین (علیه السلام) داده شده است؟

ابو تراب به معناى پدر خاک ، یا دمساز خاک ، یا پدر و رئیس خاکیان است.

این لقب از محبوب‌ترین القاب در نزد امام علی علیه السلام و یکی از زیباترین القاب آن حضرت به شمار می‌آید.

شیخ علاء الدین سکتوارى در محاضرة الأوائل ( ص 113 ) گوید:

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
محسن زارع پور